Ściany

Roben w Środzie Śląskiej to część rodzinnego koncernu o ponad 160 letniej tradycji. Trzy zakłady produkują tu wysokiej jakości ceramikę budowlaną w oparciu o lokalne, należące do firmy złoża gliny. W 2005 r. firma uruchomiła nową dachówczarnię wyposażoną w nowoczesną linię technologiczną o bardzo dużej mocy produkcyjnej.


Doskonały surowiec, nowoczesna technologia wytworzenia oraz długoletnie doświadczenie sprawiają, że produkty sygnowane marką Roben to synonim trwałego, bezpiecznego, ekologicznego i spełniającego surowe normy jakościowe materiału budowlanego.


Tysiące porów gwarantuje dosko­nały proces dyfuzyjny. Wilgotne powietrze, które powstaje przy gotowaniu, w czasie kąpieli lub czynności fizjologicznych człowieka odprowadzane jest dzięki porom na zewnątrz z pomieszczeń i nie pozostaje w ścianie. To znaczy, że o każdej porze roku panuje w pomieszczeniach domu odpowiednia temperatura.


Mur z cegły Thermoziegel jest trwały, wytrzymały i prawie nie wymaga spoin i zaprawy. Thermoziegel jest materiałem, który przy obciążeniu statycznym i wpływach ciepła i zimna nie zmienia formy. Dla architektów oznacza to absolutną pewność przy opracowywaniu projektu a następnie realizacji projektu. Z kolei dla murarzy oznacza to racjonalne i profesjonalne wykonanie zlecenia, a dla inwestorów długoletnie zadowolenie z wyboru materiału budowlanego.Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą produktów.